Брадфорд и Суонзи излизат във финал за Купата на Лигата на Англия днес от 18:00 часа. Двубоят ще бъде предаван пряко по Нова спорт. Босът на Брадфорд Марк Лоун още вчера каза, че при успех не е сигурно дали отборът ще участва в Лига Европа. "Казаха ни, че евентуално участие ще ни струва много пари. Ние нямаме такива средства", отсече Лоун.

До финала Брадфорд отстрани шест съперника – Нотс Каунти, Уотфорд, Бъртън, Уигън, Арсенал и Астън Вила. Паметен ще остане двубоят срещу многомилионния Арсенал, който “тигрите” спечелиха след дузпи с 3:2. Суонзи също се представя повече от прекрасно. Тимът воден от Лаудруп отсече главите на пет противника – Барнзли, Кроули, Ливърпул (след победа насред “Анфилд” с 3:1), Мидълзбро и Челси.

Брадфорд - Суонзи
Днес от 18:00 часа
Стадион: "Уембли", Лондон
Съдия: Кевин Френд
Пряко по Нова спорт

Вероятни състави:
Брадфорд: Дюк, Дарлби, Макхю, Нелсън, Гуд, Хайнс, Г. Джоунс, Дойл, Аткинсън, Уелс, Хансън
Треньор: Фил Паркинсън

Суонзи: Тремел, Анхел Ранхел, Монк, А. Уилямс, Б. Дейвис, Сънг-Йонг, Де Гусман, Пабло Ернандес, Рътлидж, Дайър, Мичу
Треньор: Михаел Лаудруп

Любопитни факти:
*Точно 70 места е разликата в класирането между Суонзи (8-мо място във Висшата лига) и Брадфорд (10-то място в Лигаъ 2 – четвъртото ниво на футбола в Англия)

*За първи път след 51 години тим от четвърта дивизия се класира на финал в Англия. През 1962 година Рочдейл губи двата финални мача с 0:3 и 0:1 от Норич, който тогава е във втора дивизия.

*Суонзи има само един трофей в историята си - ФА Къп през 1911 година. Суонзи е печелил 10 пъти Купата на Уелс, както и 2 пъти трофея от турнира "Лига Трофи" (състезание между отборите от трета и четвърта дивизия)

*17 години са минали от последната победа на Брадфорд срещу Суонзи. Тя е на 30 март 1996 година с 5:1.

*При успех Брадфорд ще бъде шестият тим извън Англия, който печели Купата на лигата.

*Това е първи финал между двата тима на “Уембли” за купа в Англия.

*Брадфорд е в уникална серия от 9 поредни мача, които са спечелили с дузпи. За последно при подобно развитие на двубой тимът губи на 22 август 2006 година от Карлайл с 3:4.