Япония победи Сирия с 2:1 в интересен мач от турнира за Купата на Азия. Трите точки оставят “самураите” в борбата за четвъртфиналите на турнира.

В 35-ата минута Хасебе изведе японците напред. Събитията на терена се развиваха спокойно и фаворитът изглеждаше сигурен победител. В 72-ата минута обаче вратарят Кавашима направи дузпа и получи червен картон. От бялата точка Ал Хатиб изравни.

Звездата на “самураите” Кейсуке Хонда вкара за успеха в 82-ата минута от дузпа. В добавеното време червен картон получи и футболистът на Сирия Сабак.

След победата Япония е на върха в класирането в групата с актив от четири точки, колкото има и Йордания, който по-рано се наложи над Саудитска Арабия с 1:0. Сирия е на трето място с три точки, а Саудитска Арабия последна без спечелена точка.