Япония и САЩ е финалът на Световното първенство по футбол за жени в Германия. Във втория полуфинал от турнира футболистките от страната на изгряващото слънце надиграха Швеция с 3:1 и за първи път се класираха за финала на шампионата на планетата.

Шведките не можеха да разчитат на капитанката си Каролине Сегер, която беше контузена и това оказа огромно влияние върху срещата. Въпреки това мачът започна отлично за шведките, които поведоха в резултата с гол на Жозефине Оквист в 10-ата минута. Нахоми Кавасуми обаче изравни резултата само девет минути по-късно, а в 60-ата минута Хомаре Сава изведе Япония напред. Отново Кавасуми отчая скандинавките с втория си гол в двубоя, оформяйки в 64-ата минута крайното 3:1.

На четвъртфиналите японките сензационно елиминираха домакина и действащ световен първенец Германия, който бе смятан за големия фаворит за титлата. Американките пък елиминираха на четвъртфиналите другия фаворит Бразилия. /БЛИЦ