Саутхемптън срази у дома Уест Бромич с 3:1 в полуфинален мач-реванш от плейофите в Чемпиъншип за промоция във Висшата лига и след 0:0 в първия мач продължи към финала на „Уембли“, където ще срещне Лийдс с Илия Груев на 26 май.

„Светците“ бяха по-добрият отбор през първото полувреме, но през първите 45 минути гол не падна, въпреки няколкото ситуации. В 50-ата минута домакините поведоха, след като Дейвид Брукс изведе Уилиям Смолбоун, който вкара в близкия ляв ъгъл за 1:0.

Саутхемптън продължи да натиска и логично стигна до второ попадение в 78-ата минута. Флин Даунс плъзна топката към Адам Армстронг, който с хубав удар от границата на наказателното поле отбеляза. В 86-ата минута Армстронг покачи на 3:0 за Саутхемптън от дузпа. В последната минута Уест Бром успя да отбележи почетно попадение. Майкъл Джонсън центрира за Седрик Кипре, който с глава засече топката и я прати в мрежата за крайното 3:1, което остави "дроздовете" в Чемпиъншип.