Националният отбор на ЮАР победи Централно-африканската република (ЦАР) с 3:0 като гост в световна квалификация от група А на зона "Африка". С успеха момчетата на треньора Гордън Игесунд се укрепиха на второ място във временното класиране, на 2 точки зад лидера Етиопия. Водачът по-рано днес удари Ботсвана с 2:1 като гост. Бърнард Паркър откри за гостите в 25-ата минута, а Лорънс Шабалала покачи в 42-ата. Резервата Катлего Матлего оформи крайното 0:3 в последната минута.

Габон и Конго завършиха 0:0 в група Е.

Ангола и Сенегал направиха 1:1 в група J. Звездата на английския Нюкасъл Папис Демба Сисе откри за гостите в 23-ата минута, а Гилерме (Вадуц, Лихтенщейн) изравни в 51-ата. Според регламента победителите в групите се класират за следващия кръг. Там отборите ще бъдат разделени на пет двойки и отново ще играят по два мача при разменено гостуване. Петте победителя се класират за световните финали в Бразилия.