Манчестър Юнайтед елиминира трудно третодивизионния Саутхямптън от турнира за ФА Къп, побеждавайки с 2:1 като гост на стадион "Сейнт Мерис". "Червените дяволи" изоставаха в резултата до 65-ата минута, но след попадения на Майкъл Оуен и Хавиер Ернандес се добраха до обрата и се класираха на 1/8-финалите. Така Юнайтед във втори пореден мач успя да излезе краен победител, след като изоставаше в резултата. Както е известно, във вторник "червените дяволи" губеха с 0:2 в гостуването от Висшата лига на Блекпул, но стигнаха до успеха с 3:2 след две попадения на Димитър Бербатов и едно на Хавиер Ернандес.

Срещу "светците" Митко не се появи в игра. Навършващият утре 30 години нападател бе на пейката заедно с Уейн Рууни. За този мач Сър Алекс се довери на резервните си футболисти. На пейката бяха още Райън Гигс и Нани, които се появиха в игра в 58-ата минута, заменяйки Дарън Гибсън и Андерсон. Бербо и Рууни обаче изгледаха победата отстрани. Първата си смяна Сър Алекс извърши в началото на втората част, когато Фабио Да Силва отстъпи мястото си на Уес Браун в защитата.

Дебют за Манчестър Юнайтед в официален мач днес записа датският вратар Андерс Линдегаард, който наскоро беше привлечен от Аалесунд. При отсъствието на Бербо и Рууни в атака играха Майкъл Оуен и Хавиер Ернандес.

Още в 7-ата минута домакините вкараха топката в мрежата на Линдегаард, но попадението правилно бе отменено заради засада на Лий Бaрнард. "Червените дяволи" отговориха с греда, дошла малко случайно след опит за центриране на Майкъл Оуен.

Малко преди почивката домакините откриха резултата. В 45-ата минута Ричард Чаплоу даде преднина на "светците", наказвайки Андерс Линдегаард със силен изстрел. Играчът на домакините отлично пое центрираната топка, след което Джони Еванс не успя да го спре, Чаплоу нахлу вдясно в наказателното поле, и с мощен удар с десния крак прати кълбото в горния ляв ъгъл на вратата - 1:0.

През второто полувреме "червените дяволи" подобриха представянето си, особено след влизането на Гигс и Нани. Първо Оуен пропусна изгодна възможност след центриране на Нани, но в 65-ата минута поправи грешката си, вкарвайки за 1:1. Оуен реализира с глава след центриране на Габриел Обертан.

Победното попадение за Манчестър Юнайтед падна в 75-ата минута. Хавиер Ернандес-Чичарито се разписа от легнало положение след подаване на Райън Гигс за крайното 1:2. /БЛИЦ

САУТХЯМПТЪН - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:2
1:0 Ричард Чаплоу (45), 1:1 Майкъл Оуен (65), 1:2 Хавиер Ернандес (75)
Манчестър Юнайтед:
34.Андерс Линдегаард, 12.Крис Смолинг, 22.Джон О`Шей, 23.Джони Еванс, 20.Фабио Да Силва (46-6.Уес Браун), 18.Пол Скоулс, 28.Дарън Гибсън (58-11.Райън Гигс), 8.Андерсон (58-17.Нани), 26.Габриел Обертан, 7.Майкъл Оуен, 14.Хавиер Ернандес
Резерви: 29.Томас Кушчак, 6.Уес Браун, 11.Райън Гигс, 17.Нани, 9.Димитър Бебратов, 10.Уейн Рууни, 33.Бебе

ФА КЪП - 1/16-ФИНАЛИ

От 29 януари (събота)
Евертън (I) - Челси (I) 1:1
1:0 Луи Саха (62), 1:1 Саломон Калу (75)

Суонзи (II) - ЛЕЙТЪН ОРИЕНТ (III) 1:2
1:0 Джими Смит (35), 1:1 Седрик ван дер Гун (45), 1:2 Алан Тейт (88-дузпа)

АСТЪН ВИЛА (I) - Блекбърн (I) 3:1
1:0 Киърън Кларк (11), 1:1 Никола Калинич (18), 2:1 Робер Пирес (35), 3:1 Нейтън Делфунесо (42)

БЪРНЛИ (II) - Бъртън (IV) 3:2
1:0 Крис Ийгълс (39), 2:0 Крис Ийгълс (70), 2:1 Келвин Маконго (80), 3:1 Мартин Патерсън (90)

БИРМИНГАМ (I) - Ковънтри (II) 3:2
0:1 Марлън Кинг (11), 0:2 Ричард Ууд (26), 1:2 Дейвид Бентли (35), 2:2 Стюърт Парнаби (67), 3:2 Кевин Филипс (73)

Стивънидж (IV) - РЕДИНГ (II) 1:2
0:1 Микеле Лийджъртууд (23), 1:1 Дариус Чарлз (72), 1:2 Шейн Лонг (87)

ШЕФИЛД УЕНЗДИ (III) - Херефорд (IV) 4:1
0:1 Стюърт Флийтууд (9), 1:1 Дарън Потър (15), 2:1 Клинтън Морисън (69-дузпа), 3:1 Джърмейн Джонсън (77), 4:1 Клинтън Морисън (79-дузпа)

Саутхямптън (III) - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД (I) 1:2

ПРЕДСТОЯЩИ
На 30 януари (неделя) от 14:00 часа
Арсенал (I) - Хъдърсфийлд (III) (Нова Спорт)
Баланс: 2 мача, 2 победи за Арсенал

На 30 януари (неделя) от 15:00 часа

Уулвърхемптън (I) - Сток Сити (I)

Баланс: 7 мача, 6 победи за Уулвърхемптън, 1 равенство

На 30 януари (неделя) от 16:00 часа
Нотс Каунти (III) - Манчестър Сити (I) (Нова Спорт)
Баланс: 4 мача, 1 победа за Нотс Каунти, 1 равенство, 2 победи за Манчестър Сити

Уест Хям (I) - Нотингам (II)
Баланс: 4 мача, 3 победи за Уест Хям, 1 победа за Нотингам

На 30 януари (неделя) от 18:30 часа
Фулъм (I) - Тотнъм (I) (Диема)
Баланс: 7 мача, 5 победи за Тотнъм, 2 равенства

*Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за ФА Къп. При равенство следва преиграване. В скобите е посочена дивизията на съответния отбор.