Манчестър Юнайтед постигна драматичен обрат при гостуването на Хъл Сити, което спечели с 3:2, въпреки че изоставаше с 0:2. Със зрелището се даде началото на празничната програма на "Боксинг Дей" във Висшата лига.

"Тигрите" шокираха шампиона, повеждайки рано-рано с 2:0. В 4-ата минута Джеймс Честър откри за Хъл Сити, а в 13-ата Дейвид Мейлър удвои за селекцията на Стив Брус. Звездата Уейн Рууни обаче поведе Юнайтед към обрат. Първо английският национал асистира на Крис Смолинг в 19-ата минута, а след това вкара страхотен гол за 2:2 в 26-ата.

"Червените дяволи" намериха трите точки под елхата на "тигрите" в 66-ата минута. Тогава авторът на първото попадение - Джеймс Честър, който е бивш играч на Юнайтед, си заби автогол, не без отново заслугата на Рууни и така гостите стигнаха до пълния обрат - 2:3.

В последните минути в герой за шампионите се превърна вратарят Давид Де Хеа, който се намеси решително в няколко ситуации и запази аванса на тима си. Юнайтед пък завърши двубоя с 10 човека след червен картон на Антонио Валенсия.

Двубоят започна отлично за Хъл Сити. Още в 4-ата минута Джеймс Честър изведе домакините напред след спорен ъглов удар в полза на "тигрите". Алекс Брус изпревари Евра в наказателното поле и успя да отиграе с глава центрирането от корнер, след което Честър засече от въздуха, пращайки топката под напречната греда - 1:0.

В 13-ата Дейвид Мейлър удвои след серия от груби грешки в отбраната на Юнайтед, при които първо Рафаел Да Силва не успя да изчисти, а след това и Джони Евънс на два пъти се намеси неубедително. В крайна сметка Мейлър би слабо по земя, получи се рикошет в крака на Евънс и топката мина под плонжа на Де Хеа, който също не успя да се намеси добре - 2:0.

В 19-ата минута вкючилият се в предни позиции бранител на гостите Крис Смолинг намали, реализирайки с глава след центриране на Уейн Рууни от пряк свободен удар. В 26-ата Рууни изравни със страхотен гол. Звездата комбинира с Уелбек пред наказателното поле на Хъл Сити, тъмнокожият играч му подаде топката и Рууни я изпрати неспасяемо в горния десен ъгъл на Алан Макгрегър за 2:2.

В 66-ата минута Джеймс Честър си вкара автогол и така Юнайтед постигна обрата - 2:3.

До края избраниците на Стив Брус създадоха няколко възможности, но Де Хеа ги отчая с отличните си намеси.

Така Юнайтед записа пети пореден успех във всички турнири и излезе на 6-ото място във временното класиране на Висшата лига с 31 точки. Хъл Сити е на 12-ата позиция с 20 точки.

Хъл Сити - Манчестър Юнайтед 2:3
1:0 Джеймс Честър (4), 2:0 Дейвид Мейлър (13), 2:1 Крис Смолинг (19), 2:2 Уейн Рууни (26), 2:3 Джеймс Честър (66)

Хъл Сити: Макгрегър (46-Харпър), Брус, Честър, Дейвис, Елмохамади, Фигероа (73-Бойд), Мейлър (46-Корен), Хъдълстоун, Ливърмор, Греъм, Сагбо

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Рафаел (18-Янузай), Евра, Еванс, Смолинг, Клевърли, Флетчър (62-Ернандес), Валенсия, Йънг (78-Карик), Рууни, Уелбек

Жълти картони: Майнър Фигероа, Алекс Брус (Хъл Сити); Аднан Янузай, Антонио Валенсия, Уейн Рууни (Манчестър Юнайтед)
Червен картон: Антонио Валенсия (90-Манчестър Юнайтед)

17:00 ч.
Уест Хям - Арсенал (Нова Спорт, Нова Спорт HD)
Баланс: 110 мача, 27 победи за Уест Хям, 32 равенства, 51 победи за Арсенал
26.12.13
19:30 ч.
Манчестър Сити - Ливърпул (Диема)
Баланс: 148 мача, 39 победи за Манчестър Сити, 37 равенства, 72 победи за Ливърпул

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.