На полувремето Манчестър Юнайтед води с 2:0 на Манчестър Сити в градското дерби, което се играе в момента на "Олд Трафорд". Припомняме, че преди този двубой "червените дяволи" и Ливърпул имат по 80 точки в актива си. "Мърсисайдци" обаче са изиграли с две срещи повече от селекцията на Сър Алекс Фъргюсън. При успех днес Митко и съотборниците му ще направят поредната крачка към титлата в Англия.

Димитър Бербатов е титуляр в селекцията на Сър Алекс Фъргюсън и днес играе своя мач номер 100 във Висшата лига. Двамата българи в състава на Сити Мартин Петров и Валери Божинов са сред резервите на Марк Хюз за сблъсъка с "червените дяволи".

Избраниците на Сър Алекс започнаха по-активно срещата и заслужено поведоха в резултата. В 17-ата минута Кристиано Роналдо даде преднина на "червените дяволи", след като изпълни отлично пряк свободен удар, който бе отсъден за нарушение на Стивън Айрлънд срещу Димитър Бербатов пред наказателното поле на Сити.

В 30-ата минута Карлос Тевес бе близо до отбелязването на красиво попадение. Аржентинският нападател получи топката от Евра, нахлу отляво в наказателното поле на Сити и отправи удар, при който Шей Гивън не реагира, но топката се срещна сглобката на вратата на "гражданите".

В 45-ата минута домакините поведоха с 2:0. След удар на Карлос Тевес топката отново се отби в гредата (дясната), но този път влетя в мрежата на Шей Гивън. За попадението на аржентинеца асистира Димитър Бербатов.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - МАНЧЕСТЪР СИТИ 2:0
1:0 Кристиано Роналдо (17), 2:0 Карлос Тевес (45)

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: 1.Едвин Ван дер Сар, 21.Рафаел Да Силва, 15.Неманя Видич, 23.Джони Еванс, 3.Патрис Евра, 24.Дарън Флетчър, 13.Парк Джи Сунг, 7.Кристиано Роналдо, 11.Райън Гигс, 32.Карлос Тевес, 9.Димитър Бербатов
Резерви: 29.Томас Кушчак, 2.Гари Невил, 22.Джон О`Шей, 16.Майкъл Карик, 17.Нани, 18.Пол Скоулс, 10.Уейн Рууни

МАНЧЕСТЪР СИТИ: 37.Шей Гивън, 2.Мика Ричардс, 4.Недум Онуоха, 22.Ричард Дън, 25.Уейн Бридж, 11.Елано, 7.Стивън Айрлънд, 33.Винсент Компани, 34.Найджъл Де Йонг, 10.Робиньо, 20.Фелипе Кайседо
Резерви: 1.Джо Харт, 5.Пабло Сабалета, 24.Чед Еванс, 36.Берти Глаубер, 19.Желсон Фернандеш, 17.Мартин Петров, 9.Валери Божинов

Манчестър, стадион "Олд Трафорд"
Съдия: Крис Фой
Жълти картони: Дарън Флетчър (Манчестър Юнайтед); Стивън Айрлънд (Манчестър Сити)

ВИСША ЛИГА - 36 КРЪГ:

от събота:
Блекбърн – Портсмут 2:0
1:0 Мортен Гамст Педерсен (31), 2:0 Бени Маккарти (58-дузпа)

Болтън – Съндърланд 0:0

Евертън – Тотнъм 0:0

Фулъм – Астън Вила 3:1

1:0 Дани Мърфи (6-дузпа), 1:1 Ашли Йънг (14), 2:1 Диоманси Камара (46), 3:1 Диоманси Камара (60)

Хъл Сити – Сток Сити 1:2
0:1 Рикардо Фулър (41), 0:2 Лиъм Лорънс (73), 1:2 Андрю Доусън (90)

Уест Бромич – Уигън 3:1

1:0 Марк-Антоан Форчън (8), 1:1 Уго Родалега Мартинес (17), 2:1 Крис Брънт (59), 3:1 Марк-Антоан Форчън (73)

Уест Хям – Ливърпул 0:3
0:1 Стивън Джерард (2), 0:2 Стивън Джерард (38), 0:2 Райън Бабел (84)

В момента:
Манчестър Юнайтед – Манчестър Сити
Баланс: 139 мача, 54 победи за Манчестър Юнайтед, 48 равенства, 37 победи за Манчестър Сити

Днес от 18:00 часа: