Играй БЛИЦ ГЕЙМ - ТУК!

Манчестър Юнайтед победи Суoнзи с 2:1 в последния си домакински мач за този сезон от 37-ия кръг на английската Висша лига и получи рекордната си 20-а шампионска титла.

Преди срещата феновете и на двата тима по трибуните на „Олд Трафорд” се изправиха на крака да изпратят легендарния сър Алекс Фъргюсън, който през седмицата обяви, че слага край на треньорската си кариера. Двата отбора направиха шпалир на 71-годишния шотландски мениджър в последния му домакински мач начело на „червените дяволи”. Невероятното изживяване на стадиона трудно би могло да се опише.

В добро настроение, с черно палто и дъвка сър Алекс се наслади на хиляди развети червени знаменца и показа малка част от емоцията, която носеше в себе си за прощалния си мач в „Театъра на мечтите”.

Двубоят започна в спокойно темпо, като постепенно домакините взеха инициативата и поведоха в 39-ата минута, когато мексиканският национал Хавиер Ернандес - Чичарито се разписа за 1:0. „Лебедите” от Уелс успяха да изравнят малко след почивката, след като в 49-ата минута Дайър аистира на голмайстора Мичу за 1:1. Все пак „червените дяволи” стигнаха до победата в 88-ата минута, когато след изпълнение на корнер Рио Фърдинанд засече топката от воле и опъна мрежата за крайното 2:1.

След успеха си Юнайтед събра 88 точки, увеличавайки преднината си пред градския съперник Сити на 10 пункта. Суонзи пък е девети с 46 точки.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - СУОНЗИ 2:1
1:0 Хавиер Ернандес (39), 1:1 Мичу (49), 2:1 Рио Фърдинанд (88)

Манчестър Юнайтед: 1.Де Хеа, 5.Рио Фърдинанд, 15.Видич, 3.Евра, 4.Фил Джоунс, 16.Карик, 22.Скоулс (66 - 8.Андерсон), 20.Ван Перси, 26.Кагава, 19.Уелбек (66 - 7.Валенсия), 14.Ернандес (75 - 11.Гигс)
Мениджър: Алекс Фъргюсън

Суонзи: 25.Тремел, 21.Тиендали, 3.Тейлър (66 - 33.Дейвис), 6.Уилямс, 4.Чико, 20.Де Гузман, 15.Раутлидж, 12.Дайър, 7.Бритън, 11.Пабло Ернандес (87 - 26.Агустиен), 9.Мичу (74 - 22.Анхел Ранхел)
Мениджър: Михаел Лаудруп

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 37 КРЪГ
11.05.13
14:45 ч.
Астън Вила – Челси 1:2
1:0 Бентеке (14), 1:1 Лампард (61), 1:2 Лампард (89)
12.05.13
15:30 ч.
Сток Сити – Тотнъм 1:2
1:0 Стиван Н`Зонзи (3), 1:1 Клинт Демпси (20), 1:2 Емануел Адебайор (83)
12.05.13
17:00 ч.
Евертън – Уест Хям 2:0
1:0 Кевин Миралас (6), 2:0 Кевин Миралас (60)
12.05.13
17:00 ч.
Фулъм – Ливърпул 1:3
1:0 Димитър Бербатов (33), 1:1 Даниел Стъридж (36), 1:2 Даниел Стъридж (62), 1:3 Даниел Стъридж (85)
12.05.13
17:00 ч.
Норич – Уест Бромич 4:0
1:0 Роберт Снодграс (25), 2:0 Грант Холт (62), 3:0 Гарет Макоули (65-авт.), 4:0 Джонатан Хоусън (90)
12.05.13
17:00 ч.
КПР – Нюкасъл 1:2
1:0 Лоик Реми (11-дузпа), 1:1 Хатем бен Арфа (18-дузпа), 1:2 Йоан Гоуфран (35)
12.05.13
17:00 ч.
Съндърланд – Саутхемптън 1:1
1:0 Пол Бардзли (68), 1:1 Джейсън Пънчън (76)
17 мача, 7 победи за Рединг, 2 равенства, 8 победи за Манчестър Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК