Ювентус победи като гост Лече с 1:0 в среща от 17-ия кръг на Серия „А”. Единственото и победно попадение за "бианконерите" вкара резервата Алесандро Матри (27).

Мачът на „Стадио Виа дел Маре” започна с натиск на гостите от Торино, но още в 23-ата минута техният наставник Антонио Конте трябваше да извърши принудителна смяна, като пусна Алесандро Матри на мястото на получилия контузия Фабио Куалярела. Само четири минути по-късно влезлият като резерва Матри вкара единственото и победно попадение за „Старата госпожа”. Удар на черногорския нападател Мирко Вучинич затрудни максимално вратаря на Лече Бенаси и при добавката Матри бе безгрешен отблизо за 1:0 в полза на Юве. До края на първата част „бианконерите” продължиха да контролират мача, но не създадоха ново голово положение.

След почивката в първите минути двубоят се изнерви, а играта разпокъса. Играчите на Юве бяха решили, че един гол е достатъчен, а тези на Лече не вярваха, че могат да изравнят. Чистите голови ситуации бяха рядкост. В 78-а минута Матри бе изведен добре отдясно и опита да подаде на Вучинич, но стражът на домакините улови. Две по-късно коварен удар на Вучинич бе отразен от Бенаси. В 83-а гостите можеха да бъдат наказани за надменното си поведени, но Паскуато би неточно след центриране отляво. В последните минути на срещата Матри пропусна две чудесни възможности, но въпреки това Юве стигна до ценната победа и трите точки.

С успеха си грандът от Торино събра 37 точки и се изравни по-този показател на върха с лидера Милан, който обаче има по-добра голова разлика. Лече пък си остана на последното място само с 8 спечелени точки.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 17 КРЪГ
07.01.12
19:00 ч.
Сиена - Лацио 4:0
1:0 Матия Десто (11), 2:0 Емануеле Калайо (35-дузпа), 3:0 Емануеле Калайо (45+4), 4:0 Матия Десто (81)
07.01.12
21:45 ч.
Интер - Парма 5:0
1:0 Диего Милито (13), 2:0 Тиаго Мота (18), 3:0 Диего Милито (41), 4:0 Джампаоло Пацини (56), 5:0 Матео Фараони (79)
08.01.12
13:00 ч.
Удинезе - Чезена 4:1
1:0 Антонио ди Натале (1), 1:1 Едер (39), 2:1 Квадво Асамоа (54), 3:1 Душан Баста (75), 4:1 Антонио ди Натале (82)
08.01.12
16:00 ч.
Аталанта - Милан 0:2
0:1 Златан Ибрахимович (22-дузпа), 0:2 Кевин-Принс Боатенг (82)
08.01.12
16:00 ч.
Болоня - Катания 2:0
1:0 Николо Керубин (51), 2:0 Марко ди Вайо (90)
08.01.12
16:00 ч.
Каляри - Дженоа 3:0
1:0 Хоакин Ларивей (13-дузпа), 2:0 Виктор Ибарбо (56), 3:0 Андреас Гранквист (72-автогол)
Новара - Фиорентина 0:3
0:1 Стеван Йоветич (20-дузпа), 0:2 Рикардо Монтоливо (42), 0:3 Стеван Йоветич (49)