Ювентус обърна Милан и спечели с 2:1 гостуването си в среща от 32-ия кръг на Серия „А”.

Милан започна по-силно срещата и имаше шансове да открие чрез Балотели и Абате. В 18-ата минута домакините поведоха с 1:0, след като Алекс засече с глава пас от корнер на Балотели.

Юве скочи да изравнява, а Лихщайнер се отличи с пропуск 4 минути по-късно. Футболистите на „Старата госпожа” успяха да се върнат в мача в 27-ата минута. Алваро Мората подаде към Марио Манджукич, който сам срещу вратаря прати топкава в левия ъгъл – 1:1.

Отново Лихщайнер се отличи с пропуск в продължението на първото полувреме.

Втората част започна с натиск на Милан, но в последствие Юве взе инициативата. В 65-ата минута Пол Погба направи резултата 2:1 за „бианконерите” след корнер. Той овладя топката в наказателното поле, шутът му рикошира в крак на противников бранител, но топката влетя във вратата.

До края на срещата липсваха сериозни опасности пред двете врати и така Юве спечели трите точки.

„Старата госпожа” води в класирането със 76 точки. Милан е на шесто място с 49 точки, изоставайки със 7 от петия Фиорентина, който заема последното място, даващо право на участие в европейските клубни турнири.

Резултати, програма и класиране в Италия - ТУК !!!