Ювентус спечели с 2:1 срещата с Верона от последния 38 кръг на италианското първенство, като всички голове паднаха през втората част. Това бе и последна среща за живата легенда на отбора Джанлуиджи Буфон, който след края на сезона напуска Торино.

Юве поведе с две бързи попадения в 49-ата минута и 52-ата чрез Ругани и Пянич.

В 63-ата минута легендата Буфон бе заменен от резервния вратар на "бианконерите". При смяната той връчи капитанската лента на Клаудио Маркизио, след което му бе направен шпалир от целия щаб и играчи на Юве, като той не пропусна да се прегърне и здрависа с всички. Джиджи се прибра в съблекалнята за известно време, но след това излезе, за да поздрави привържениците.

В 76-ата минута Алесио Черчи върна едно попадение за Верона.

В 85-ата минута Стефан Лихтщайнер, който също си тръгва след края на сезона, изпусна дузпа за "бианконерите", но това не се оказа фатално и те спечелиха срещата.

Така Ювентус отпразнува седмата си поредна титла и четвърти последователен дубъл. Играчите на Масимилиано Алегри бяха облечени с екипа за следващия сезон.