Ювентус не се напрегна и победи Сасуоло с 1:0 у дома в първи мач от 29-ия кръг на Серия "А". "Старата госпожа" записа четвърта поредна победа и не допусна попадение в десети пореден мач.

Ювентус започна уедарно с първия съдийски сигнал, когато сантиметри не стигнаха на Дибала да отбележи след далечен удар.

Домакините диктуваха играта, докато Сасуоло разчиташе на единични бързи атаки, които обаче не доведоха до сериозна опасност.

„Старата госпожа” не се напрягаше през първата част, но все пак стигна до гол в 36-ата минута. Куадрадо направи двойно подаване с Дибала и проби по десния фланг. Той върна към Дибала, който от границите на наказателното поле с хубав диагонален фалц откри резултата – 1:0.

Втората част продължи с доминация на Ювентус, като домакините играеха в тренировъчно темпо.

Сасуоло изпоти Буфон единствено в 75-ата минута, но вратарят неутрализира топовен изстрел от разстояние на Никола Сансоне. Това разбуди Ювентус, които създадоха няколко опасности, но така и не стигнаха до второ попадение.

Ювентус е лидер в Италия с 67 точки, а Сасуоло е седми с 44.

Резултати, програма и класиране в Италия - ТУК !!!