Спортинг (Лисабон) и Ювентус завършиха 1:1 в реванш от 1/4-финалите на Лига Европа, а италианският тим продължи напред след успеха си с 1:0 в първата среща на свой терен.

Ювентус поведе на "Жозе Алваладе" още в 9-ата минута, когато след центриране от корнер се получи разбъркване в наказателното поле на Спортинг, а Адриен Рабио бе доста съобразителен и в момента, в който топката стигна до него се завъртя и я прати във вратата на Адан.

В 18-ата минута Спортинг уцели гредата, а след това Рабио извърши нарушение в наказателното поле срещу Угарте, което доведе до дузпа. Зад топката застана Едуардс, който изравни за 1:1.

През втората част в 74-ата минута вратарят на Юве не се затрудни особено да спаси изстрел на Педро Гонзалвеш. В 88-ата минута Коатес имаше добра възможност, но прати топката над вратата.