Ювентус продължи победния си ход в Серия "А". Старата госпожа спечели гостуването си на Каляри с 2:0 в мач от 24-ия кръг на италианското първенство.

В герой за пореден път се превърна Гонсало Игуаин. Аржентинската звезда заби и двата гола за гостите. Той откри резултата в 37-ата минута, след като беше изведен с перфектен пас от Маркизио зад гърба на защитата на домакините и хладнокръвно прехвърли вратаря за 0:1.

Отново Игуаин в 47-ата покачи на 0:2 и съвсем отчая домакините. Таранът получи извеждащ пас от Дибала, нахлу в пеналта и с изстрел по диагонала опъна мрежата.

Каляри игра от 67-ата минута с човек по-малко, след като Барела получи червен картон (втори жълт).

Юве е убедителен лидер във временното класиране с 60 точки, пред Рома с 53 и Наполи с 51. Каляри е 15-и с 27 т.