За първи път от началото на сезона в Серия "А" шампионът Ювентус постигна втора поредна победа. "Бианконерите" победиха с 3:1 Емполи на "Kaрло Кастелани" в мач от 12-ия кръг на италианския шампионат и се изкачиха до 7-то място във временното класиране.

Домакините поведоха в резултата в 19-ата минута, когато Масимо Макароне реализира с удар от границата на наказателното поле на торинци. В средата на полувремето Марио Манджукич изравни, след като се възползва от грешка на защитниците на Емполи. В 38-ата минута Ювентус стигна до пълен обрат. Партис Евра засече с глава центриране на Куадрадо и не остави шансове на Скорупски.

През втората част тосканците направиха всичко възможно да стигнат до изравнителен гол, но вместо това в 83-ата минута инкасираха трето попадение. Паоло Дибала се разписа след добавка и сложи точка на спора в срещата.

Шампионът на Италия събра актив от 18 точки и вече е 7-ми, докато Емполи е на 13-та позиция с 14 пункта.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ "А", 12 КРЪГ
07.11.15
19:00 ч.
Верона – Болоня 0:2
0:1 Емануеле Джакерини (6), 0:2 Годфред Донсах (14)
Емполи – Ювентус 1:3
1:0 Масимо Макароне (19), 1:1 Марио Манджукич (32), 1:2 Патрис Евра (38), 1:3 Паоло Дибала (84)