Ювентус успя да спечели с минималното 1:0 гостуването на Лацио на "Олимпико". Дербито бе последен мач от програмата на 35-ия кръг в Серия "А", a след него максимално се завърза интригата за 4-ото място, даващо право на участие в квалификациите на Шампионската лига.

В момента на тази позиция е Лацио с 60 точки. Ювентус събра актив от 56 и заема 7-ото място. Между двата отбора с по 59 точки са са Удинезе и Рома. Четирите тима ще водят люта битка помежду си в оставащите три кръга.

Победното попадение за "Старата госпожа" срещу "орлите" реализира Симоне Пепе в 87-ата минута след асистенция на Лука Тони, който му свали центрираната топка.

Домакините завършиха срещата с човек по-малко, тъй като в 81-ата минута Кристиан Ледесма бе изгонен за втори жълт картон.

До края "орлите" не създадоха нито една опасност пред Буфон и записаха трето поражение в последните си пет мача. /БЛИЦ

ИТАЛИЯ - СЕРИЯ "А", 35 КРЪГ

От 30 април (събота)

Чезена - Интер 1:2
1:0 Игор Будан (56), 1:1 Джампаоло Пацини (90+1), 1:2 Джампаоло Пацини (90+4)

Фиорентина - Удинезе 5:2
1:0 Варгас (9), 2:0 Д`Агостино (22), 2:1 Пинци (29), 3:1 Д`Агостино (51), 3:2 Асамоа (57), 4:2 Черчи (71), 5:2 Черчи (86)

Милан - Болоня 1:0
1:0 Матийо Фламини (8)

Парма - Палермо 3:1
1:0 Джемаили (2), 2:0 Модесто (19), 2:1 Пасторе (56), 3:1 Кандрева (89)

Сампдория - Бреша 3:3
0:1 Едер (50), 1:1 Поци (55), 1:2 Карачоло (58), 2:2 Тисоне (63), 2:3 Карачоло (84), 3:3 Манини (90)

Бари - Рома 2:3

1:0 Симоне Бентиволио (25-дузпа), 1:1 Франческо Тоти (30), 2:1 Ерик Хуселклеп (42), 2:2 Франческо Тоти (57-дузпа), 2:3 Алеандро Роси (90+5)