ИГРАЙТЕ БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Шампионът Ювентус срази като домакин носителя на купата на страната Лацио с 4:1 в среща от втория кръг на италианската Серия „А”. Два гола за успеха на "Старата госпожа" вкара Артуро Видал, а по един добавиха Мирко Вучинич и Карлос Тевес. За гостите почетното попадение реализира Мирослав Клозе.

„Бианонерите” взеха инициативата от самото начало и си осигуриха комфортен аванс с попадения на чилийския национал Артуро Видал (14, 27), който получи извеждащи пасове последователно от Погба и Бонучи зад отбраната на гостите и на два пъти простреля Маркети за 2:0. Отговорът на „орлите” не закъсна и те намалиха чрез голмайстора си Мирослав Клозе (28), който направи добавка след силен удар на Ернанес и спасяване на Буфон. До края на полувремето нови попадения не паднаха.

Гостите започнаха по-добре след почивката, но бързо бяха наказани от черногорския национал Мирко Вучинич (49), който се възползва от нова асистенция на Бонучи и реализира за 3:1. Този гол прекърши желанието на „орлите” за нещо повече в мача, а в 63-ата минута те останаха и с човек по-малко на терена, след като Ернанес игра нарочно с игра в наказателното поле на домакините и получи втори жълт картон.

Карлос Тевес (78) пък ознаменува добрата си игра с гол и оформи крайното 4:1 с удар от границата на наказателното поле. Шест минути по-рано аржентинецът бе нацелил и напречната греда зад Маркети. До последния съдийски сигнал не се случи нищо интересно и резултатът остана непроменен.

След втората си поредна победа Ювентус е на второ място във временното класиране с пълен актив от 6 точки, отстъпвайки само по голова разлика на лидера Наполи. Лацио е на девета позиция с 3 пункта.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 2 КРЪГ
31.08.13
19:00 ч.
Киево – Наполи 2:4
0:1 Марек Хамшик (13), 1:1 Алберто Палоски (24), 1:2 Хосе Кайехон (27), 2:2 Алберто Палоски (40), 2:3 Марек Хамшик (65), 2:4 Гонсало Игуаин (70)
31.08.13
21:45 ч.
Ювентус – Лацио 4:1
1:0 Артуро Видал (14), 2:0 Артуро Видал (27), 2:1 Мирослав Клозе (28), 3:1 Мирко Вучинич (49), 4:1 Карлос Тевес (78)