Заглебие (Любин) загуби от Гурник (Забже) с 1:2 като домакин в мач от 26-ия кръг на полската Екстракласа. Българските футболисти Александър Тунчев и Павел Виданов започнаха титуляри, но не получиха добри оценки за играта си. Срещата започна отлично за гостите, които поведоха още в 4-ата минута с гол на Алекс Квик. Гжегож Бонин покачи на 0:2 в 22-ата минута и това окончателно пречупи Заглебие. Чешкият национал Михал Пападопулос върна едно попадение в 31-ата минута. В края домакините останаха с 10 души, след като защитникът Адам Банаш получи червен картон (90+5).

Заглебие е осми във временното класиране с 33 точки, Гурник е 4-и с 40. Лидер е Легия с 59 т., пред Лех на Александър Тонев с 57 и др.