Анжи (Махачкала) срази у дома Амкар (Перм) с 3:1 в среща от 16-ия кръг на руската Премиер лига. Българският защитник и капитан на гостите Петър Занев изненадващо изгледа мача от резервната скамейка на тима от Перм, който поведе с гол на австриеца Дарко Бодул (25) след пас на Прокофиев. Пилип Будкивский (43) изравни след асистендия на Ебесилия, а след почивката бившият футболист на Черноморец Яник Боли (49-дузпа) направи обрата пълен. Пилип Будкивский (65) вкара втория си гол след второ подаване на Ебесилия за оформяне на крайния резултат. Така Анжи събра 20 точки и заема десето място в класирането. Амкар (Перм) е седми с 24 точки.

В същото време Локомотив (Москва) разби Том (Томск) с 6:1, гостувайки на своя стадион. През седмицата двата клуба се разбраха заради тежките атмосферни условия в Сибир срещата да се състои в Москва. Всички седем гола бяха реализирани през второто полувреме. Румънецът Ерик Козмин Бикфалви (48) изведе символичните домакини напред в резултата след пас на Дудиев, но Александър Коломейцев (51) бързо изравни след подаване на Мануел Фернандес (67), който също се разписа за пълния обрат след асистенция  на Игнатиев. Игор Денисов (71) след нов пас на Мануел Фернандес, Майкон (76), Владислав Игнатиев (79) след трета асистенция на Фернандес, и отново Александър Коломейцев (82) след подаване на Галаджан вкараха другите голове за гостите на техния стадион. Така „железничарите” събраха 20 точки и остават на 11-а позиция във временното класиране. Том (Томск) е предпоследен с едва 9 точки в актива си.