Амкар направи домакинско 1:1 с Криля советов в мач от третия кръг на руската Премиер лига. Попадението за тима от Перм бе реализирано от българския защитник Захари Сираков.

Сираков и отказалият се от националния отбор Георги Пеев бяха титуляри и играха цял мач за Амкар. На вратата на гостите от Самара бе бившият вратар на Славия и ЦСКА Райс Мболи.

Захари Сираков откри резултата в 23-ата минута. Защитникът стреля от границата на наказателното поле и след рикошет топката се озова в мрежата на Мболи.

20 минути преди края на мача резервата Сергей Кузнецов изравни за Криля советов. 24-годишният халф стреля от линията на пеналта, топката придоби странна траектория и влезе във вратата на Амкар.

Равенството временно изкачи тима от Перм на 4-о място в класирането с 4 точки. Криля советов е 13-и с 1 точка, но и мач по-малко. Рубин е лидер с 6 точки, със същия актив е Зенит, но тимът от Казан има по-добра голова разлика./БЛИЦ