Съперникът на Литекс в Шампионската лига Висла (Краков) завърши 1:1 при гостуването на Видзев Лодз в мач от първия кръг на първенството в Полша.

Българският нападател Цветан Генков започна титуляр и остана на терена до 69-ата минута, когато отстъпи мястото си на Давид Битон. Именно израелският нападател се изяви като спасител за Висла, донасяйки точката с гол в 93-ата минута. Преди това Озиебала беше дал преднина на домакините в 75-ата.

Както е известно, Висла приема Литекс в сряда от 21:30 часа в реванша от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. "Оранжевите" загубиха с 1:2 първата среща в Ловеч.

Съставът на Висла: Милан Йованич, Михаел Ламей, Осман Чавес, Гордан Буноза, Драган Палич, Цезари Вилк (83-Рафал Богуски), Хервасио Нунес, Маор Меликсон (69-Лукаш Гаргула), Андраж Кирм, Ивица Илиев, Цветан Генков (69-Давид Битон)