Зенит (Санкт Петербург) срази у дома Волга Нижний Новгород с класическото 3:0 в среща от предпоследния 29-и кръг на руското първенство и дръпна с 5 точки пред втория във временното класиране ЦСКА (Москва), който е с мач по-малко.

Резултатът в Санкт Петербург бе открит още във 2-ата минута, когато Виктор Файзулин направи безпомощен стража на гостите Илия Абаев за 1:0. До почивката предимството на Зенит се увеличи на два гола, след като Александър Букхаров се разписа в 37-ата минута за 2:0. Крайното 3:0 бе оформено в 69-ата минута, когато Данко Лазович реализира отсъдена в полза на домакините дузпа.

Това бе 19-и успех за Зенит от началото на сезона и 6-и пореден мач без загуба за тима от Санкт Петербург, който събра актив от 60 точки на върха в класирането. Волга заема 13-ото място с 25 точки. /БЛИЦ