Зенит излезе на второ място в класирането на руската Висша лига, след като в мач от 8 кръг се наложи с 2:0 над Криля советов като домакин.

След нулево първо полувреме тимът от Санкт Петербург стигна до успеха с попадения през втората част на Константин Зирянов и Павел Погребняк. Попадението на Погребняк бе негово четвърто от началото на сезона, което го нарежда на второ място в голмайсторската листа след Алехандро Домингес от Рубин (5 гола).

С постигнатия успех Зенит събра 15 точки, което го изкачи на второ място, само на точка зад лидера ЦСКА (Москва). Криля советов запази петото си място с 13 точки./БЛИЦ

РУСИЯ, ВИСША ЛИГА, 8 КРЪГ
Динамо (Москва) – ЦСКА (Москва) 1:2
Терек – Амкар 2:2
Зенит – Криля советов 2:0

Предстоящи
Днес: ФК Москва – Локомотив (Москва)
Утре: Рубин – Том, Спартак (Москва) – Сатурн, Спартак (Налчик) – Химки, Кубан – Ростов

КЛАСИРАНЕ: 1.ЦСКА (Москва) 16, 2.Зенит 15, 3.Рубин 14, 4.ФК Москва 14, 5.Криля советов 13 и др.