Зенит си гарантира петата шампионска титла, след като в мач от 28 кръг на руската Премиер лига направи 1:1 с Уфа. Тимът от Санкт Петербург беше символичен гост в срещата, тъй като след споразумение на двата клуба двубоят се игра на стадион „Петровски“.

Хълк даде аванс на Зенит в 32-ата минута, но три минути преди края Харис Ханджич изравни за символичните домакини. Така тимът от Санкт Петербург събра актив от 64 точки и два кръга преди края има аванс от 8 точки пред ЦСКА (Москва) и девет пред Краснодар, който е с мач по-малко.

Зенит ще получи шампионската си титла една на 30 май, когато в последния кръг приема Локомотив (Москва). В следващия си мач тимът от Санкт Петербург ще гостува на Амкар.

Андре Вияш-Боаш стана третият чуждестранен специалист, извел Зенит до титлата след Дик Адвокаат (2007) и Лучано Спалети (2010 и 2012 г.). През 1984 г. клубът става шампион на СССР под ръководството на Павел Садирин. Тогава Санкт Петербург носи името Ленинград.