Интер се класира за групите на Лига Европа. “Нерадзурите” завършиха 2:2 с Васлуй насред „Джузепе Меаца“ в реванш от плейофите. Преди седмица в Румъния италианският гранд обаче си беше осигурил комфортна преднина с 2:0. Живко Миланов остана на резервната скамейка на Васлуй.

Любопитно е, че този път домакините трябваше да играят близо час с 10 души. В 33-ата минута вратарят Лука Кастелаци повали нападателя на гостите Шурля, а главният рефер му даде директен червен картон. Дузпата бе вкарана хладнокръвно от Николае Станчиу – 0:1. Родриго Паласио обаче изравни в 76-ата минута, но секунди по-късно Фернандо Варела отново изведе гостите напред. “Нерадзурите” доста сериозно полазиха по нервите на изстрадалите си тифози, преди в добавеното време новото попъление Фреди Гуарин да фиксира крайното 2:2. В предишния кръг Интер отново се изложи у дома – 0:2 срещу Хайдук (Сплит).