ФК Краснодар победи с минималното 1:0 Амкар (Перм) в двубой от 4-ия кръг на руската Премиер лига. Единственото попадение реализира Неманя Тубич след асистенция на бившия футболист на “Левски” Жоазиньо. Бразилецът бе изваден в четвъртата минута от добавеното време на двубоя. До 60-ата минута за водения от Славолюб Муслин отбор игра екс халфът на Черноморец Марсио Нуньо. За Амкар титуляри и по 90 минути играха Захари Сираков и Георги Пеев.

Жоазиньо започна със силните си изяви още от първия съдийски сигнал. Почти всяка атака на домакините минаваше по лявото крило, където бразилецът водеше люта битка със Захари Сираков. В 6-ата минута Жо изпълни ъглов удар, вятърът понесе топката и тя се отби от страничната греда. Футболистът с номер 22 продължи да тормози отбраната на гостите и негов далечен удар беше спасен от Василий Хомутовский.
В 44-ата минута реферът Алмир Каюмов подмина дузпа за фаул срещу Жоазиньо в 44-ата минута на Алексей Попов.

През второто полувреме "биковете" отново атакуваха с всички сили. Корнерите в тяхна полза следваха един след друг, като отляво ги изпълняваше Жоазиньо, а отдясно - бившият футболист на Амкар Никола Дринчич. В 66-ата минута Жоазиньо стреля извън наказателното поле, но Хомутовский изби в корнер. Две минути по-късно бразилецът центрира към Неманя Тубич и той най-после даде заслужен аванс на Краснодар./БЛИЦ