Лидерът в Руската Премиер лига ЦСКА (Москва) се издъни в 18-ия кръг. Отборът стигна само до равенствата 1:1 като гост на ФК Краснодар. Московските “армейци” откриха резултата още в 7-ата минута след бързо изпълнен фаул от Василий Березуцкий, при който Кейсуке Хонда с премерен удар под гредата не остави шансове на Игор Усминский. В 30-ата минута Кирил Набабкин задържа в наказателното поле футболист на Краснодар, но Юра Мовсисян пропусна да изравни от бялата точка. Арменският национал стреля в долния десен ъгъл, но топката срещна гредата и излезе в аут.

След почивката резервата Андрей Михеев все пак донесе заслуженото равенство на домакините. Атаката за гола започна от Жоазиньо, чийто удар рикошира в тялото на противников футболист и се озова в Михеев.
В Санкт Петербург Зенит надви Спартак (Налчик) с минималното 1:0. Виктор Файзулин реализира в 23-ата минута след хубаво центриране на Александър Кержаков. В класирането лидер е ЦСКА с 41 точки, с 36 е Зенит./БЛИЦ