Буркина Фасо победи Тунис с 1:0 и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на африканските нации в Камерун.

Първата част бе равностойна, а в добавеното ѝ време „жребците“ сътвориха бърза контраатака и Данго Оуатара (45+2) се разписа за 1:0 след асистенция на Ибрахим Туре.

След почивката тунизийците опитаха всичко по силите си да изравнят и в 78-ата минута претендираха за дузпа, но дори след преглеждане на ситуацията с ВАР не получиха наказателен удар. В 82-ата минута голмайсторът Данго Оуатара бе изгонен с директен червен картон заради удар с лакът в лицето на съперник. Първоначално съдията му показа жълт картон, но след намесата на ВАР промени решението си.

С човек повече на терена „картагенските орли“ натиснаха в края, но финалният им щурм не доведе до изравнителен гол.

На полуфиналите Буркина Фасо ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Сенегал и Екваториална Гвинея, които играят в неделя вечер от 21:00 часа българско време.