Борусия (Мьонхенгладбах) победи у дома Инголщад с 2:0 в мач от петия кръг на германската Бундеслига и повдигна самочувствието си преди домакинството срещу Барселона в груповата фаза на Шампионската лига идната сряда от 21:45 часа българско време. Ларс Щиндъл (42) даде преднина на „жребците” още преди почивката, а след нея Оскар Вендт (76) подпечата трите точки за Борусия след пас на Дахуд. След победата си Мьонхенгладбах е на четвърто място с 10 точки. Инголщад е без успех от началото на кампанията и само с 1 точка заема 16-а позиция във временното класиране.

В друга среща от кръга Аугсбург надви трудно като домакин Дармщад с 1:0 след попадение на исландския национал Алфред Финбогасон (47), възползвал се от подаване на Джа-Чеол Коо. Така швабите от Бавария събраха 7 точки и са десети в класирането. „Лилиите” са 14-и с 4 точки.