Зимбру (Кишинеу) ще бъде съперник на ЦСКА във втория квалификационен кръг на Лига Европа.  Молдовският тим отстрани македонския Шкендия (Тетово) след победа с 2:0 на реванша от първия кръг на турнира. Преди седмица Зимбру отстъпи като гост с 1:2 и продължи с общ резултат 3:2.

На стадиона в Кишинеу домакините имаха почти пълно надмощие и заслужено победиха. Котивоарският нападател Жан – Мари Амани откри още в 6-ата минута. Алекс Пашченко реши всичко с попадението си в 87-ата минута.

Двамата българи в Шкендия взеха участие в срещата. Бившият защитник на „Левски“ Йордан Милиев излезе титуляр и остана на терена до края. Мартин Кавдански пък влезе резерва чак в 86-ата минута на мястото на Мурати. Нападателят Жуниор, който се е подвизавал в Ловеч, игра 90 минути за Шкендия, но не успя да направи нищо в предни позиции.

ЦСКА ще изиграе първия си мач при завръщането си на международната сцена на 17 юли (четвъртък) от 20:30 часа. "Червените" са домакин, като ще посрещнат своя съперник на Националния стадион "Васил Левски". Очаква се първата среща на ЦСКА да бъде излъчена по TV7 - клубът има сключен договор с медията. Почти сигурно тази телевизия ще предаде срещата, освен ако не се случи нещо непредвидено в последния момент.

Реваншът ще бъде седмица по-късно - на 24 юли в Кишинеу.

Зимбру: Русу, Ерхан, Жардан, Кличович, Павлючек, Богдан (57 - Бурджиу), Чептин (46 - Спатару), Дедов, Времеа, Амани (68 - Пашченко), Грошу
Треньор: Олег Кубарев (Беларус)

Шкендия: Йовановски, Милиев, Бериша, Мурати (86 - Кавдански), Бейтулай, Положани, Усейни, Митров (65 - Селмани), Вручина, Нуриши (51 - Имери), Жуниор.
Треньор: Рой Ференчина (Хърватия)