Португалия нанесе звучен шамар на Германия на полуфинала на европейското първенство за младежи до 21 г. Тимът на Руи Жорже се наложи с 5:0. Така португалците взеха частичен реванш за загубата на мъжкия национален отбор от Германия с 0:4 в групите на Мондиал 2014.

Португалия реши всичко в мача в последните 20 минути на първото полувреме. Бернардо Силва откри в 25-ата минута, а осем минути по-късно Рикардо удвои. Иван Кавалейро се разписа в добавеното време на първата част. Жоао Марио беше точен веднага след почивката, а Рикардо Орта довърши немците с попадението си в 71-ата минута.

Така Португалия се класира на финала на първенството в Чехия. Съперникът на тима на Руи Жорже ще стане ясен по-късно днес, когато Дания играе с Швеция.