Александър Зверев (Германия) победи испанската сензация Карлос Алкарас с 3-1 (6:4, 6:4, 4:6, 7:6 (9:7) за около 3 часа и половина и се класира на 1/2-финал на "Ролан Гарос". Там той ще срещне Новак Джокович или Рафаел Надал, които трябва да излязат на корта от 21:45 часа тази вечер.

Първият сет започна равностойно, като Алкарас пропусна възможност за пробив при 1:0 в своя полза, При 2:2 обаче испанецът бе пробит, а до края и двамата бяха убедителни при подаванията си, за да се стигне до крайното 6:4 в първата част.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Вторият сет се разви по подобен начин и Алкарас отново се размина с пробив при 2:1 в своя полза. Зверев излезе напред за 4:3, след което водеше уверено до последния гейм. Тогава Алкарас показа зъби и спаси два сет бола, но в крайна сметка се пречупи и загуби сета с 4:6.

Третият сет премина изключително равностойно, като нито Алкарас, нито Зверев имаше възможност да пробив съперника до 4:4. Тогава германецът пропиля една такава, а в следващия гейм допусна пробив, с което загуби сета - 4:6.

Нещата се повториха и в четвъртия сет, в който до 4:4 сервиращият печелеше гейма си. Тогава Зверев проби съперника и поведе с 5:4, но точно когато докосваше победата - Алкарас му върна пробива за 5:5. Испанецът поведе с 6:5 , но Зверев доведе сета до тайбрек. В него Зверев започна с пробив, след което резултатът се движеше точка за точка. При 5:5 Алкарас проби, след което да свой сервис не успя да спечели и резултатът беше изравнен. Зверев стигна до мач пойнт при 7:6, а след това и при 8:7, за да приключи всичко за 9:7 и 3-1 сета.

Това бе четвърти мач между Зверев и Алкарас досега, като германецът спечели двата им двубоя през 2021 година, а испанецът този през май в Мадрид.