Карлос Алкарас се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство по тенис на Франция. Поставеният под номер 3 испанец се справи лесно с 6:3, 6:3, 6:1 с Феликс Оже-Алиасим.

Двукратният шампион от турнирите от Големия шлем направи пробив за 5:3 в първия сет, след което сервира успешно, повеждайки в резултата.

В петия гейм на втората част 23-годишният канадец позволи на своя противник отново да спечели подаването му, след което пак се стигна до 6:3 в полза на Алкарас.

В третия сет превъзходството на фаворита беше още по-осезаемо и той победи с 6:1, приключвайки двубоя още при първата си възможност след 2 часа и 16 минути.

В следващия кръг на "Ролан Гарос" полуфиналистът от миналия сезон Карлос Алкарас ще играе срещу деветия в схемата Стефанос Циципас. Гръцкият представител победи с обрат и 3:6, 7:6 (4), 6:2, 6:2 Матео Арналди.

Гръцкият тенисист е играл общо пет пъти срещу Карлос Алкарас, който е спечелил и петте мача между двамата.