Всичко за Евро 2024 с БЛИЦ – ТУК!

Най-популярният испански тенисист в момента Карлос Алкарас обърна руснака Даниил Медведев с 6:7(1), 6:3, 6:4, 6:4 след тричасова битка на корта и отново се класира за финал на "Уимбълдън", където очаква победителя от Новак Джокович и Лоренцо Музети.

Миналата година двамата отново играха на тази фаза на турнира, като и тогава Алкарас спечели. Този път двамата си размениха по няколко пробива в първия сет, а Медведев сервираше при 5:3, но световният №3 взе подаването му. След това се стигна до тайбрек, в който руснакът доминираше и даде само точка на миналогодишния шампион, за да поведе в резултата.

Алкарас вдигна нивото и проби още в четвъртия гейм на втория сет, което бе достатъчно, за да го спечели с 6:3.

Третата част се разви по сходен начин и отново бе за испанеца, но този път с резултат 6:4, какъвто се получи и в заключителната четвърта част. В нея Алкарас проби още в първия гейм, но Медведев направи рибрейк. Испанецът отново взе подаването на съперника си в седмия гейм и след това нямаше проблеми да стигне до 6:4 и победата.