Вторият поставен в схемата на турнира от сериите Мастърс 1000 в Индиън Уелс Карлос Алкарас също се класира на четвъртфиналите. 20-годишният испанец се наложи срещу Фабиан Марожан (Унгария) с 6:3, 6:3 за 77 минути игра.

В спор за достигане до полуфиналите Алкарас ще срещне победителя от мача между германеца Александър Зверев, който победи австралиеца Алекс де Минор с 5:7, 6:2, 6:3.

Испанецът осъществи общо три пробива в двубоя. Алкарас изоставаше с 2:3 в първия сет, но спечели четири поредни гейма до 6:3, а във втората част направи решителен пробив за аванс от 4:2 и спечели мача отново при 6:3.

Припомняме, че световният №2 елиминира без проблем и Феликс Оже-Алиасим в предходния кръг, когато за 78 минути постигна победа с 6:2, 6:3.