Карлос Алкарас е първият финалист на турнира в Пекин от категория ATP 500. Носителят на 4 титли от "Големия шлем" надви в първия полуфинал Даниил Медведев със 7:5, 6:3 след 1 час и 26 минути игра. На финала Алкарас ще играе с победителя от двубоя между световния №1 Яник Синер от Италия и участващия с "уайлд кард" представител на домакините от Китай Юнчаокете Бу.

Поставеният под №2 Алкарас проби за 3:2 в първия сет, но веднага след това испанецът загуби собственото си подаване. Веднага след това двамата си размениха по още един пробив, а при 5:5 Алкарас отново взе подаването на руския си съперник. В крайна сметка испанецът затвори първия сет със 7:5, а във втората част поведе с 4:2. Поставеният под №3 Медведев сервираше за оставане в мача при 3:5, но отново загуби подаването си, а с това и срещата.

Това бе осма поредна победа в тура за Алкарас, който заби 23 уинъра срещу 17 за Медведев. Испанецът допусна и 19 непредизвикани грешки - с 2 по-малко от руснака.