Националът на България за купа "Дейвис" Адриан Андреев отпадна на двойки на турнира по тенис на червени кортове в германския град Меербуш с награден фонд 45730 евро. Българинът и Алексей Ватутин (Русия) загубиха с 0:6, 3:6 срещу Йонас Форейтек (Чехия) и Сумит Нагал (Индия) в среща от първия кръг след само 54 минути.

На четвъртфиналите Форойтек и Нагал ще играят срещу Александър Донски (България) и Филип Бергеви (Швеция), които отстраниха поставените под номер 2 Дъстин Браун (Ямайка) и Александър Ерлер (Австрия) след 6:4, 7:6 (6).

На сингъл квалификантът Адриан Андреев вчера стартира с победа над представителя на домакините Хенри Сквире с 6:2, 6:4, а във втория кръг утре ще играе срещу бившия номер 23 в световната ранглиста Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина).