България загуби сблъсъка с Люксембург за “Фед Къп” – неофициално световно първенство по тенис за женски отбори. Цветана Пиронкова падна във втория мач от Манди Минела с 4:6, 4:6. По-рано пред деня Диа Евтимова отстъпи с 3:6, 3:6 пред Ан Кремер.

Пиронкова игра с контузия, като малко преди началото на срещата получи лекарска помощ. Тя поведе с 1:0, но допусна обрат до 1:4, след което се напъна и стигна до 4:5. В крайна сметка Минела спечели първия сет с 6:4.

Вторият сет започна с 2:0 гейма за 137-ата в света състезателка на Люксембург. Цвети успя да поведе с 4:3, но загуби следващите три гейма и мача.

По-късно е срещата на двойки, където ще трябва да излязат Пиронкова и Маги Малеева срещу Кремер и Минела. Вчера момичетата ни победиха Полша с 2:1, а утре играят с домакина Израел, който е фаворит за спечелването на групата./БЛИЦ