Роджър Федерер изненадващо отпадна още на 1/8-финалите на Мастърса в Париж. Американският гигант Джон Иснър успя да елиминира швейцареца в оспорван мач и ликува след 7:6(3), 3:6, 7:6(5).

Това е втора победа за Иснър над Федерер. Единственият успех за американския гигант до момента дойде с четири сета в двубой за Купа "Дейвис" през 2012 година.

В срещата тази вечер Федерер бе измъчван от вирусно заболяване. При 2:1 гейма във втория сет Маестрото поиска медикаменти от лекаря на турнира и след това подобри играта си, като дори отрази три поредни мачбола, но при четвъртия преклони глава пред Иснър и не успя да продължи в турнира.

На 1/4-финалите американецът ще има за съперник Давид Ферер, който елиминира Григор Димитров след 6:7(4), 6:1, 6:4.