Датчанинът Холгер Руне ще бъде съперник на Григор Димитров във втория кръг на турнира от веригата АТР 500 в Пекин. Световният №4 записа лесна победа с 6:4, 6:4 над Феликс Оже-Алиасим от Канада в китайската столица.

Първият сет беше решен след пробив в полза на Руне в третия гейм. Датчанинът направи още един брейк в подаването на съперника си за 5:4 във втората част, а след това при собствен сервис приключи мача за един час и 25 минути.

Двубоят във втория кръг в Пекин ще бъде втори между Холгер Руне и Григор Димитров. Първата срещу между двамата беше на осминафиналите на „Уимбълдън“ през лятото, когато датчанинът направи обрат за успеха с четири сета.

Поставеният под №2 в основната схема Даниил Медведев също се класира за следващия кръг, след като записа успех с 6:2, 6:1 над американеца Томи Пол. В следващия си мач руснакът ще играе срещу австралиеца Алекс Де Минор, който вчера елиминира Анди Мъри.