Росица Денчева се класира за втория кръг на сингъл при девойките на "Ролан Гарос". Българката победи участващата с "уайлд кард" Алана Субашич от Австралия с 6:2, 6:2. Срещата продължи само 59 минути.

Денчева спечели пет поредни гейма от 1:2 до 6:2 в първия сет, а във втория отново направи серия от пет гейма от 1:2 до 6:2. Във втория кръг в Париж Борислава Денчева ще играе срещу четвъртата поставена Тайра Катерина Грант от САЩ.

Така общо три българки се класираха за втория кръг на сингъл на "Ролан Гарос" при девойките.

По-рано днес Ива Иванова спаси два мачбола и победи драматично японката Маю Кросли с 6:4, 2:6, 7:6 (10-6). Във втория кръг Иванова ще срещне американката Кристина Пеничкова.

Преди ден за втория кръг на сингъл при девойките се класира и Елизара Янева, която очаква мач срещу третата поставена в основната схема Лаура Самсон от Чехия.

Йоана Константинова в тандем със сръбкинята Теодора Костович отстраниха в първия кръг на турнира на двойки Елизара Янева и Соня Женихова от Германия с 6:3, 6:3. Мачът продължи 70 минути.

На старта на двойки при юношите Александър Василев и Уилям Винсигера от Швеция отстъпиха пред американците Джак Кенеди и Иън Мею с 2:6, 7:5, 4-10.

Ива Иванова и Росица Денчева ще изиграят утре мачовете си от първия кръг на двойки при девойките.

Иванова и Чаро Ескива Банюлс от Испания ще се изправят срещу Елишка Тихачкова и Луцие Урбанова от Чехия, а Денчева и Моника Станкевич от Полша, поставени под номер 8, ще имат за противнички Кейтлин Ролс от САЩ и Йелин Вандроме от Белгия.