Българите Илиян Радулов и Адрияно Дженев се класираха за третия кръг на сингъл на Откритото първенство на Франция по тенис при юношите.

Поставеният под номер 5 в схемата Радулов победи представителя на домакините Пол Барбие Газьо със 7:6(5), 7:5 за 1 час и 39 минути игра.

17-годишният българин изостана с 0:2 в първия сет, но успя да изравни при 3:3. До края на сета нови пробиви нямаше и така се стигна до тайбрек. В него Илиян спечели със 7:5 точки в тайбрека. Във втората част Радулов реализира единствен пробив за 6:5, след което спечели срещата при собствен сервис.

На осминафиналите Радулов ще играе срещу №10 в схемата Жоао Фонсека (Бразилия).

Поставеният под номер 14 Дженев се наложи убедително над Михай Александру Коман (Румъния) с 6:1, 6:3. Срещата продължи 62 минути.

Адрияно спечели първите пет гейма в мача и взе първия сет с 6:1. Във втората част Дженев спечели три поредни гейма от 3:3 до 6:3.

За място на четвъртфиналите Дженев ще играе срещу победителя от двубоя между Даруин Бланч (САЩ) и Антоан Гибодо (Франция).

Вчера за третия кръг на сингъл при девойките се класира Ива Иванова. 16-годишната българка ще играе на осминафиналите срещу поставената под №2 в схемата и №3 в световната ранглиста за девойки Клерви Нгуну (САЩ).