Новак Джокович продължи впечатляващата си форма след убедителен успех над руснака Роман Сафиулин с 6:3, 6:2. В следващия кръг сърбинът ще срещне Якуб Меншик, който отстрани по-рано днес Григор Димитров.

Световният №2 Карлос Алкарас достигна за първи път в кариерата си до най-добрите осем в турнира от сериите "Мастърс" 1000 в Шанхай, след като се справи с 38-годишния френски ветеран Гаел Монфис с 6:4, 7:5 за 87 минути. Испанецът беше солиден на собствен сервис, спаси единствената възможност на съперника за брейк в шестия гейм на първата част, а впоследствие реализира по един пробив в края на всеки сет, за да стигне до 12-ата си поредна победа и 51-а в 60 мача през сезона.

Така Алкарас ще срещне чеха Томаш Махач, който отстрани номер 11 Томи Пол с 3:6, 6:4, 6:3 за малко повече от два часа.