Поставеният под номер 3 в схемата Карлос Алкарас се класира за четвъртия кръг на турнира по тенис на твърда настилка от сериите Мастърс 1000 в Шанхай (Китай) с награден фонд 9 милиона долара. Испанецът победи участващия с "уайлд кард" представител на домакините Ибин Ву със 7:6(5), 6:3 за 1 час и 40 минути.

За испанеца това е 11-та поредна победа и общо 50-та през сезона.

Алкарас, който спечели четвъртата си титла за година в Пекин по-рано тази седмица, няма поражение след отпадането си във втория кръг на US Open.

Световният номер 2 ще играе на осминафиналите в Шанхай с победителя от двубоя между двамата французи Гаел Монфис и Юго Умбер.

Дъждът обърка и днес програмата на турнира, а освен този мач под покрив се изиграха само още два - на Даниил Медведев и Яник Синер.

Както вече стана ясно, срещата на Григор Димитров срещу белгиеца Зизу Бергс, която беше прекъсната във втория сет в събота заради дъжд и трябваше да се доиграе днес, беше преместена за понеделник.