Новак Джокович се класира за финал на турнира на клей в Рим след драматичен обрат срещу Кей Нишикори с 2:6, 6:4, 7:6 (5) в мач, продължил 3 часа и 4 минути. Това бе девета победа за сърбина в 11 двубоя помежду им.

В първия сет японецът не загуби сервиса си и проби световния №1 в третия и седмия гейм, за да затвори частта с 2:6.

Вторият сет вървеше гейм за гейм, но в деветата игра Ноле осъществи пробив, след което взе сервиса си и изравни частите с 6:4.

Сърбинът взе подаването си в третия сет и проби Нишикори, за да поведе с 2:0. На свой ред японецът проби подаването му за 4:3, а при 5:4 спаси мачбол.

В крайна сметка победителят бе определен с тайбрек, в който Джокович пропиля два мачбола, но спечели със 7:5.

В спор за титлата Ноле ще срещне Анди Мъри, който победи с 6:2, 6:1 над французина Лука Пуи.