Световният номер 1 в тениса Новак Джокович продължи защитата на титлата си на турнира от сериите "Мастърс" в Рим с награден фонд 2,95 милиона евро.

Двукратният шампион от 2008 и 2011 година сърбин се класира за четвъртфиналите след трудна победа над аржентинеца Хуан Монако с 4:6, 6:2, 6:3 след 2:20 часа игра. Монако започна отлично срещата и след пробив в петия гейм си осигури успех в първия сет.

Следващият съперник на Джокович ще бъде победителят от мача между Жо-Вилфред Цонга (Франция) и Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина).

Поставеният под номер 7 Томаш Бердих (Чехия) също се класира за четвъртфиналите на турнира за втора поредна година след успех със 7:6(3), 6:3 над испанеца Николас Алмагро след малко повече от два часа игра.