Четвъртият в световната ранглиста Новак Джокович се класира на полуфиналите в турнира от сериите "Мастърс" 1000 в Шанхай. Сърбинът надви трудно 19-годишния Якуб Меншик, побеждавайки с 6:7, 6:1, 6:4 за 2 часа и 19 минути на корта.

Бившият №1 в света ще се изправи в следващата фаза срещу Тейлър Фриц, който по-рано днес преодоля безпроблемно Давид Гофен. Другата 1/2-финална двойка среща първият в света Яник Синер срещу 23-годишната сензация Томаш Махац.

Припомняме, че Меншик елиминира Григор Димитров от Мастърса в Шанхай във вторник.

Чешкият талант игра много силно в първия сет срещу Джокович. Въпреки че допусна пробив за 4:5 гейма, той веднага успя да го върне и да вкара откриващата част в тайбрек.

В него Джокович поведе с 3:0 точки, но Меншик спечели седем от следващите осем разигравания, за да поведе в резултата.

Много по-големият опит на Джокович в такива мачове обаче ясно си пролича в следващите два сета. Носитлят на 24 титли от турнирите от Големия шлем стабилизира изключително много играта си в следващите два сета и не остави почти никакви възможности на противкника. Сърбинът допусна 15 непредизвикани грешки в първия сет, но във втория и третия направи общо само 11.

Бившият водач в световната ранглиста поведе с 3:0 гейма в началото на втория сет и го взе за едва 31 минути с 6:1.

В решителния трети сет сърбинът реализира нов пробив за 3:2 гейма, който реши изхода на мача.