Томаш Махач изненада поставения под №3 Карлос Алкарас и го победи на четвъртфиналите на турнира от категория "Мастърс" в Шанхай със 7:6 (5), 7:5 след 1 час и 55 минути игра. В първия сет пробиви нямаше, а 23-годишният чех, поставен под №30, успя да излъже съперника си в тайбрека със 7:5 точки. Във втората част Махач проби рано и поведе с 3:1, но испанецът изравни за 3:3 не след дълго. При 5:5 чехът реализира решаващ пробив и със своето подаване след това затвори мача с гейм на нула.

Махач заби 31 уинъра - с 6 повече от Алкарас. Чехът направи два пъти повече непредизвикани грешки от противника си - 42 срещу 20, но това не се оказа фатално за Махач.

На полуфиналите Махач ще играе с водача в световната ранглиста Яник Синер, който по-рано днес разгроми Даниил Медведев с 6:1, 6:4.