Доминик Тийм победи Александър Зверев с 3-1 (3:6, 6:4, 7:6 (3), 7:6 (4)) във втори полуфинален двубой на Austrаlian Open и ще срещне актуалния носител на трофея Новак Джокович в битката за титлата (неделя, 10:30 часа).

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Двубоят продължи повече от три часа и половина, като не започна никак добре за Тийм. Австриецът загуби първия сет след два поредни пробива в края, но изравни резултата след оспорван втори сет, в които записа два срещу един пробив срещу германеца.

Третата част премина наистина инфарктно, като Зверев пропусна сетбол при 5:4 и Тийм вкара сета в тайбрек и го спечели със 7:3. Четвъртият сет не предложи пробиви и се стигна до пореден тайбрек, отново спечелен от Тийм със 7:4.

Тийм има 4 победи и 6 загуби срещу Джокович, като двамата не са играли досега на Аустрелиън Оупън. Финалът е първи за австриеца в Австралия (общо пети за Големия шлем), докато Джокович има най-много в историята - седем само в Мелбърн.